Płyn do iniekcji. Warto go stosować?

Zawilgocona ściana to idealne środowisko dla pleśni i grzybów. A te powodują alergie i inne dolegliwości. Warto wiedzieć, że wilgoć może pojawić się w starych budynkach, jak i tych całkiem nowych. Na szczęście dzięki nowoczesnym technologiom możemy sobie z nią poradzić.

Płyn do iniekcji. Warto go stosować?

Jedną z metod osuszania murów jest iniekcja. Polega ona na wstrzykiwaniu specjalnego płynu w mury budynku. Płyn do iniekcji w kontakcie z wilgocią bardzo szybko się krystalizuje zamyka kapilary. W ten sposób ograniczamy znacznie podciąganie wody. Iniekcję możemy właściwie wykonać samodzielnie, ale jeśli nie mamy doświadczenia w takich pracach budowlanych, to bez większego problemu znajdziemy wyspecjalizowaną firmę, która zajmuje się takimi usługami. Warto zwrócić uwagę, czy wybrany przez nas płyn do iniekcji nie wydziela trujących oparów i gazów, a przez to czy można go stosować wewnątrz budynków.

płyn do iniekcji

Odtwarzanie izolacji murów metodą iniekcji jest dość prostym zabiegiem i nie wymaga poważnego naruszenia konstrukcji budynku. Jednak zajmuje sporo czasu. Po wykonaniu iniekcji musimy zostawić nieosłoniętą ścianę na okres mniej więcej trzech tygodni. W tym czasie można będzie odprowadzić nagromadzoną wilgoć.